• Nowy
Makaron z płaskurki jasny świderek EKOLOGICZNY

Makaron z płaskurki jasny świderek EKOLOGICZNY

17,50 zł
Brutto Wysyłka w 24 godziny

Makaron posiada certyfikat EKOLOGICZNY

✅ Do uprawy płaskurki nie wykorzystuje się żadnych nawozów sztucznych i oprysków

✅ Jest produkowany bezpośrednio w gospodarstwie ekologicznym, gdzie uprawia się zboże

✅ Makaron robi się domowymi sposobami, według sprawdzonej receptury

✅ Suszy się w temperaturze pokojowej około 3 dni w tradycyjny sposób na specjalnych sitach

✅ Dzięki starej recepturze i sposobie wykonania makaron jest najwyższej jakości

✅ Najlepiej sprawdza się do dań gdzie makaron odgrywa główną rolę

Zawiera w sobie wiele cennych wartości odżywczych i witamin.

✅ Zawiera gluten, który znacznie rzadziej wywołuje nietolerancje

Posiada również właściwości anty-nowotworoweWaga
Ilość
Dostępne w magazynie

Utwórz konto i dołącz do naszego programu rabatowego. Wydaj conajmniej 100,00 zł i uzyskaj 2.00% obniżki cen na kolejne zakupy.

Program rabatowy dla stałych klientów: od 2-8% taniej za regularne zakupy!

Makaron z samopszy jasny świderek EKOLOGICZNY

Makaron robi się z ekologicznej jasnej mąki z płaskurki. Do uprawy nie wykorzystuje się żadnych nawozów sztucznych i oprysków chemicznych. Makaron z płaskurki jest produkowany domowymi sposobami, według sprawdzonych receptur. Makaron pochodzi bezpośrednio z gospodarstwa ekologicznego w naszej okolicy. Rolnicy sami uprawiają ziarno i zajmują się produkcją makaronu. Bardzo ważne jest to, że makarony suszą się w temperaturze pokojowej około 3 dni na specjalnych sitach, jest to sprawdzony, tradycyjny i domowy sposób wytwarzania makaronu. Dzięki starej recepturze i sposobie wykonania makaron jest najwyższej jakości. Bardzo ciężko o konkurencyjny produkt w Polsce. Ziarno płaskurki jest to jedno z pierwszych udomowionych zbóż. Płaskurka jest prastarym gatunkiem pszenicy, wywodzi się z ziem należących do Egiptu, Palestyny, Syrii i Mezopotamii. Płaskurka posiada płaskie kłosy, przypominające jęczmień. W ostatnim czasie zwiększona świadomość konumentów na temat jedzenia spowodowała to, że prastare ziarna takie jak samopsza, płaskurka czy orkisz cieszą się coraz większą popularnością.W Polsce jest stosunkowo mało upraw tego rodzaju ziarna. Płaskurka jest ciężka w obróbce, pierwsze trzeba wyłuszczyć ziarno, co jest czasochłonne, następnie trzeba oczyścić wyłuszczone ziarno i wtedy jest gotowe do zmielenia. Przez to, że ziarno płaskurki jest drobne, po zmieleniu wychodzi dużo mniej % mąki niż z innych zbóż.

Ziarno pochodzi z ekologicznych, kontrolowanych upraw z naszej okolicy.

Makaron z samopszy jasny świderek EKOLOGICZNY – właściwości

Jakościowo jest jeszcze lepsza i zdrowsza od popularnego orkiszu. Przez to jest bardzo ciężko dostępna oraz obróbka płaskurki jest bardziej skomplikowana niż innych zbóż. Zawiera w sobie wiele cennych wartości odżywczych i witamin. Pomaga w leczeniu chorób skóry, błon śluzowych, niestrawności oraz wspomaga przemianę materii. Ze względu na to, że zboże to nie stanowi hybrydy i wykazuje czystość chromosomową, jest lekkostrawna, a rodzaj glutenu, który zawiera znacznie rzadziej wywołuje nietolerancje. Jeżeli szukamy zboża, które dostarczy nam możliwie największej ilości beta-karotenu, powinniśmy sięgnąć po produkty z płaskurki. Substancja ta odpowiada za odporność naszego organizmu, dobry wzrok i zdrowie oczu. Płaskurka dostarcza nam także mnóstwo witaminy B2. Związek ten jest niezbędny dla wielu procesów naszych komórek. Posiada również właściwości anty-nowotworowe, łagodzi migrenowe bóle głowy, leczy anemię i dodaje energii.

Makaron z płaskurki jasny świderek EKOLOGICZNY – do czego użyć

Makaron świderek jest bardzo popularnym i lubianym w Polsce produktem. Jest to podstawa do różnych dań, w których makaron odgrywa pierwsze skrzypce. Jest to makaron domowy więc uwagę trzeba zwrócić na czas gotowania. Należy go gotować od 2 do 8 minut, mieszając i kontrolować kiedy osiągnie idealną miękkość po czym odcedzić na sitku czy durszlaku. Nasz makaron gotuje się dużo szybciej niż zwykłe sklepowe, ze względu na domowy sposób produkcji.

Opis

Produkt ekologiczny
TAK

Specyficzne kody

EAN13
5903624407147

Nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się lub Resetuj hasło