Mąka pszenna graham typ 1850

4,50 zł
Brutto Wysyłka w 24 godziny

✅ Jest wytwarzana tradycyjnymi metodami z ziarna pszenicy pozyskanego z lokalnych gospodarstw rolnych

✅ Mąka nie zawiera żadnych dodatków, polepszaczy czy wybielaczy

Mąka jest naturalna, niestandaryzowana

✅ Pszenica jest najpopularniejszym ziarnem, które uprawia się w Polsce.

Zawiera w sobie przede wszystkim węglowodany, białko oraz witaminy z grupy B.

Posiada kwas foliowy, który jest istotny dla kobiet w ciąży

Mąka ciemna idealna do wyrobów domowych np. pierogów, naleśników,

Jest to doskonała podstawa do zrobienia ciemnego pieczywa, makaronów, omletów, klusek i kopytek.

Waga
Ilość
Dostępne w magazynie

Kategorie:
Kod produktu:

8

Utwórz konto i dołącz do naszego programu rabatowego. Wydaj conajmniej 100,00 zł i uzyskaj 2.00% obniżki cen na kolejne zakupy.

Program rabatowy dla stałych klientów: od 2-8% taniej za regularne zakupy!

Mąka pszenna graham typ 1850

Mąka pszenna 1850 graham jest wytwarzana tradycyjnymi metodami z ziarna pozyskanego z lokalnych gospodarstw rolnych. W 100% naturalna, bez polepszaczy i wybielaczy. W odróżnieniu od mąk jasnych ma większą zawartość otrąb, poprzez inny rodzaj mielenia ziarna. Jest też dzięki temu zdrowsza. 

Wiele osób może zastanawiać się, skąd taka dziwna nazwa w przypadku tej odmiany mąki, wyjaśnienie jest jednak proste. Twórcą jej był pastor Sylvester Graham, który miał być przeciwnikiem wysoko przetworzonej mąki, zamiast tego chciał stworzyć produkt tworzony w sposób prosty, co miało dać efekt w postaci zdrowej mąki. 

Mąka pszenna graham typ 1850 - właściwości

Produkty stworzone przy użyciu tejże odmiany mają bardzo niską wartość energetyczną, mają także wysoką zawartość białka. To sprawia, że produkty stworzone przy użyciu tej mąki są zdrowe, niskokaloryczne i smaczne. Mąka ta działa pozytywnie na układ nerwowy, to wszystko za sprawą witaminy B. W tej odmianie znajdziemy również witaminy C oraz E, które z kolei wspomagają walkę z przedwczesnym starzeniem oraz wzmacniają naczynia krwionośne. 

Ponadto mąka pszenna graham typ 1850 to znakomite źródło błonnika. Dzięki temu jest zalecana dla osób z zaparciami i ogólnymi problemami żołądkowymi. Wyroby z niej są polecane osobom na diecie, ponieważ dzięki dużej zawartości błonnika uczucie sytości pozostaje z nami na dłużej. Oprócz wspominanych witamin, ten typ mąki zawiera żelazo, wapń, białko i inne składniki odżywcze w dużo większych dawkach, dzięki innej metodzie mielenia. 

Mąka pszenna graham typ 1850 – do czego użyć

Najpopularniejszym produktem stworzonym przy użyciu tej mąki są bułki „grahamki”, znajdziemy je w każdej piekarni. To właśnie bowiem do wypieków pieczywa używa się najczęściej tej mąki, sprawiają one, że końcowy produkt jest smaczny, pachnący i zwyczajnie bardzo zdrowy. Pieczywo stworzone przy użyciu tej odmiany bardzo często zalecane jest dla osób przechodzących na diety. Na naszym sklepie do kupienia jest również ekologiczna wersja tej mąki

8

Specyficzne kody

ean13
5901549936216

Zobacz także

Nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się lub Resetuj hasło